harekete geçin...

Endüstriyel Hareket Kontrol Sistemleri

Endüstriyel Otomasyon Sistemleri

Teknik Servis

Malzeme Satış

Otomotion Sistem Mühendisliği

Tasarım: Otomotion Sistem Mühendisliği ©  Tüm  Hakları Saklıdır.

+90 212 6718058

+90 212 6718057

Beckhoff Çözüm Ortağı …

Otomotion Applications Otomotion Uygulamalar

HAREKET KONTROL OTOMASYONU

Uzmanlık ve tecrübe isteyen bir alan olan hareket otomasyonu üç temel bölümden oluşur.


Hız ve Tork Kontrol: Motorun hız ve tork bileşenlerinin kontrol edilmesi ile yapılır. Mesela değişken bir çapa göre motorun hız/tork kontrolü ile AÇMA veya SARMA uygulamaları gerçekleştirilir. Bir çok malzeme işleme tekniğinin ilk ve/veya son adımıdır.


Pozisyon Kontrol: Bir makine organının, olması istenen pozisyona taşınması veya bir materyalin istenen uzunlukta makineye sürülmesi gibi uygulamalarda çok sıkça kullanılır.


Master Takipçi Kontrolü: Hareket halindeki malzemeye, istenen bir yerinden yapılacak her hangi bir işlem için çok sıkça kullanılır.

Senkronizasyon, faz kontrollü senkronizasyon, uçan testere/giyotin, rotatif makas gibi özelleşmiş halleri vardır.

HAREKET KONTROL OTOMASYONUNDA YENİ NESİL ÇÖZÜMLER

Geleneksel hareket kontrol çözümlerinde kullanılan Motion Kontrolör, PLC, Servo Sürücü ve Operatör Paneller ve bunların doğru şekilde programlanması işleri, yerini artık PC tabanlı çözümlere bırakıyor. Bu çözümde tüm otomasyon, tek bir  PC ile  kontrol edilmektedir. Diğer modellere göre avantajları;

Tek bir yazılım kullanılarak tek bir proje dosyası üretilir. Makinenin klonlanması son derece basit ve herhangi bir dosya karmaşası oluşturmaz. Makinenin programı standart bir PC veya bir USB flash disk vasıtası ile, bilgisayar kullanabilen bir personel tarafından kolaylıkla değiştirilebilir.

Pasif (program ihtiva etmeyen) elemanların yani giriş/çıkış modülleri ve sürücüler ile hızlı ve real time haberleşme ethernet tabanlı protokoller ile gerçekleştirildiğinden, sistem doğal olarak dağıtılmış I/O mimarisindedir.

Bu mimari sayesinde büyük makinelerde merkezi panolar, küçük tali panolara dönüştürülerek kablolama ve onun getireceği karmaşıklıktan tasarruf edilir.

Sistemin arızalanan herhangi bir üyesi (mesela sürücü), hiçbir program veya ayar gerektirmeden birebir değiştirilebilmektedir.Bu bakımcı personel için çok büyük kolaylık anlamına gelmektedir.

Sistemdeki tek akıllı eleman PC olduğundan ve haberleşilmesi gereken başka bir akıllı eleman olmadığından kablo karmaşası, haberleşme protokolü karmaşası, ortam parazitlerinin haberleşme sinyallerini bozucu etkileri ortadan kalktığı gibi,  haberleşme hızı da çok tatmin edici seviyelerdedir.

PC teknolojisi sayesinde  sistemin kalbine  uzaktan erişim çok kolaydır. Sadece sisteminize yönlendirilen bir internet sağlamanız yeterlidir.


“OTOMOTİON POZİSYONLAMA, SENKRONİZASYON / KISMI SENKRONİZASYON, AÇMA VE SARMA GİBİ UYGULAMALARIN YOĞUN OLDUĞU HAREKET KONTROL OTOMASYONLARINDA ÇÖZÜM ORTAĞINIZDIR”

UYGULAMALARIMIZ

İmza attığımız işlerden gurur duyuyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Aşağıda otomasyon sistemini gerçekleştirdiğimiz bazı uygulamaların videolarını sunuyoruz.